Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Ověřeno zákazníky

Ověřeno zákazníky

Obchod Skvělá Káva získal díky spokojenosti ověřených zákazníků prestižní certifikát:Ověřeno zákazníky

Ověřeno zákazníky

Doprava a platba

Platba

Rychlý kontakt

Objednávky, reklamace, dotazy k sortimentu

tel: +420 604 868 222
email: info@skvela-kava.cz

Facebook

ZBOŽÍ V AKCI

cena 69 Kč (3 EUR)
nyní vyprodáno
cena 199 Kč (8 EUR)
nyní vyprodáno
cena 367 Kč (14 EUR)
nyní vyprodáno

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

cena 499 Kč (19 EUR)
skladem
cena 209 Kč (8 EUR)
nyní vyprodáno

SVĚT KÁVY » Historie kávy a současnost

Téměř asi každý z nás někdy ochutnal nebo pravidelně pije kofeinový nápoj pod názvem káva. Pravá káva je skutečný fenomén. Tento lahodný nápoj konzumujeme v práci, po dobrém obědě, na návštěvě i na nejrůznějších sezení a schůzkách. Ovšem málokdy asi ale o ní nějak zapřemýšlíme. Jaká je její cesta na náš stůl nebo jak připravit tu nejlepší? Existuje spousta legend o historii pití kávy. Primární roli zde hrály bujaré kozy, které pojídaly bobule z příslušného keře, nebo trosečník, který se živil pouze tím, co objevil, a po ochutnání právě zvláštního plodu se na svět začal dívat zcela optimističtěji. Jak to ale vlastně bylo ve skutečnosti?

První oficiální a dochované zprávy o kávě pocházejí z 15. století, kde se o ní píše v arabských rukopisech. Avšak na starém kontinentě měli seznámení s ní velice komplikovanější, jelikož právě v arabských zemích nařídili přísný zákaz podat jakékoliv informace z tajemství pěstování, a také byl zakázán její vývoz, především těch zrn, která by mohla vyklíčit.

Jako vůbec první sazenici kávovníku získal francouzský král Ludvík XIV. Následně se kávovník začal pěstovat ve francouzských, anglických i holandských koloniích kolem celého světa. V 18. století už pak fungovaly ve Vídni první kavárny. Patřičná chuť a obliba kávy se s rostoucí dobou začala dále rozvíjet. Dnes si snad ani nedovedeme představit den bez šálku lahodné kávy, která je s námi prakticky pořád a kdekoliv.